پیشتازان تکنولوژی ، اولین فروشگاه تخصصی محصولات استوک و کارکرده
021 - 88 91 4771
3 مقاله در حافظه ذخیره سازی

معرفی حافظه ذخیره سازی جدید HAMR و Dual Actuator سیگیت

  تاریخ
  تعداد بازدید 1242

معرفی حافظه ذخیره سازی جدید HAMR و Dual Actuator سیگیت

کمپانی سیگیت (Seagate)، یک شرکت آمریکایی تولیدکننده تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات است که به عنوان بزرگترین سازنده هارددیسک در جهان شناخته می شود.

همچنین ببینید: معرفی اجمالی کمپانی سیگیت


 
حتما نام این شرکت در هنگام خرید حافظه های ذخیره سازی اعم از حافظه های اینترنال و اکسترنال به گوشتان خورده است. این کمپانی در نمایشگاه CES 2020 از محصول جدید خود، یعنی نسل جدید حافظه های ذخیره سازی اکسترنال با سیستم ماژولار اختصاصی (با برند Lyve) را معرفی کرد. این سیستم، به عنوان یک راهکار برای ذخیره سازی حجم عظیم داده و انتقال آن به یک واحد مرکزی، بسیار راهکار مناسبی است. به همین دلیل بیشتر در تجارت و کارهای تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال، داده هایی که از دوربین های سطح خیابان و چهارراه ها به منظور آموزش مدل های یادگیری ماشین ضبط می شوند، باید در یک سیستم متمرکز جمع آوری شوند. به کمک این حافظه های ذخیره سازی که به لطف فنانوری ماژولار، قابلیت ذخیره سازی مقدار زیادی اطلاعات را دارند، می توان داده دوربین ها را ذخیره و به سیستم مرکزی منتقل کرد. سیگیت در سیستم ماژولار خود از درایو های HAMR و Dual Actuator بهره می برد و از کارت های CFExpress استفاده می کند.
 
seagate lyve drive ces 2020
 
سیستم ماژولار معرفی شده در نمایشگاه CES 2020، به 108 ترابایت حافظه با الگوی Mobile Array مجهز شده است. 18 ترابایت هارد درایو Exos HAMAR، چهار درایو 4 ترابایتی Exos 2x14 با فناوری MACH.2 (سرعت نوشتن و خواندن همزمان اطلاعات به کمک این فناوری به 480 مگابایت بر ثانیه می رسد.) و 56 ترابایت حافظه دیگر با الگوی Mobile Array در آن وجود دارند.
seagate lyve drive ces 2020
اما کمپانی سیگیت اطلاعات دقیقی از قیمت و زمان عرضه این محصول جدید خود اعلام نکرده است.

همچنین ببینید: خرید هارد دیسک اینترنال سیگیت


دسته : حافظه ذخیره سازی