پیشتازان تکنولوژی ، اولین فروشگاه تخصصی محصولات استوک و کارکرده
021 - 9100 94 98
1 مقاله در کارت گرافیک

کارت گرافیک های اینتل، تحولی نو در سال 2020

  تاریخ ۱٠ اسفند ۱٣۹٨
  تعداد بازدید 1266

کارت گرافیک های اینتل، تحولی نو برای بازی ها در سال 2020 به همراه خواهند داشت.

 
زمانی که حرف از کارت گرافیک به میان می آید، اولین چیزی که به ذهن می رسد، نام کمپانی های Nvidia و AMD است. همه ما از قدرت و نفوذ این دو کمپانی بزرگ در دنیای بازی و کارت های گرافیکی خبر داریم و می دانیم که بخش عظیمی از بازار گیم و گرافیک در دست این دو شرکت است. اما یک کمپانی معروف در این بین وجود دارد که جور دیگری فکر می کند. بنابر گفته های این کمپانی، کارت گرافیک های اینتل، دنیای گرافیک را در سال 2020 متحول خواهد کرد.
در مدت زمانی طولانی، این اولین بار است که اینتل در حال آمده شدن برای راه اندازی و معرفی یک پردازنده گرافیکی است. البته امیدواریم که این جریان، وضعیت دیگری از لارابی نباشد.
 
 
یک تحلیل گر برجسته اینطور فکر می کند که کمپانی اینتل، بازار کارت گرافیک را به طرز شگف آوری متزلزل خواهد کرد.
در گزارشی جدید، جان پدی وضعیت GPU را در سه ماه آخر سال 2019 میلادی بیان کرد. این شرکت تحقیقاتی، محموله های گرافیکی را به صورت کلی و مجزا مورد بررسی قرار داده است. به طور کلی، محموله های GPU 3.4 درصد به صورت پی در پی افزایش یافته اما نسبت به سال گذشته، کاهش 1.4 درصدی را به چشم دیده است. با توجه به این موضوع، جان پدی اظهار داشته است که در سه ماه اخیر کارت های گرافیک مجزا راه خود را به یک سوم از کامپیوترهای شخصی باز کرده اند.
همانطور که پیش تر گفتیم، کمپانی های Nvidia و AMD سهامداران بزرگ بازار کارت گرافیک هستند که در این میان، سهم Nvidia بسیار بیشتر از AMD می باشد. اما به عقیده جان پدی، اینتل با ورود خود به بازار کارت های گرافیک، ورق را برمی گرداند و بازی را به نفع خود تغییر می دهد. همچنین او می گوید که این سومین دوره متوالی افزایش محموله های GPU است. با این حال Q1 که به صورت فصلی ثابت و حتی رو به پایین بوده است، ممکن است به دلیل وقفه های بوجود آمده در تامین از چین به دلیل همه گیر شدن ویروس کرونا باشد. اما امسال (سال 2020 میلادی) با ورود اینتل به بازار GPU مجزا، بازی تغییر خواهد کرد.
البته این یک پیش بینی جسورانه است و کمی بلند پروازانه به نظر می رسد. اما بدون شک، اینتل می تواند یک رقیب قدرتمند در زمینه کارت های گرافیک مجزا برای فعالان این حوزه باشد.

 همچنین ببینید: خرید کارت گرافیک کارکرده


intel new graphic card
 
intel new graphic card
 
اما در این راستا، در خود کمپانی اینتل چه می گذرد؟
اینتل اخیرا یک بورد توسعه یافته به نام DG1 را برای آزمایش به دست توسعه دهندگان داده است و اظهار داشته که DG1، دقیقا همان محصولی نیست که به دست مصرف کنندگان می رسد و این تنها یک نسخه برای توسعه دهندگان است تا آزمون و خطاهای مختلف بر روی آن انجام شود و رفته رفته به نسخه نهایی و آنچه که کاربر را راضی می کند نزدیک شود. همچنین این کمپانی مشخصا اعلام نکرده است که اولین کارت گرافیک مجزای خود را در چه زمانی وارد بازار می کند، فقط به این مسئله اشاره کرده است که آن را امسال به بازار عرضه می کند.
 
باید صبور باشیم و منتظر بمانیم تا این کارت گرافیک وارد بازار شود تا ببینیم آیا همانطور که پیش بینی شده است، اینتل بازی را تغییر می دهد و تحولی در دنیای گیم و گرافیک ایجاد می کند یا خیر.